نفوذ صهیونیست ها در جهان عرب

همکاری ابوظبی و تل‌آویو برای تضعیف فضای آشتی در حوزه خلیج فارس

روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی در گزارشی نوشت، امارات با هماهنگی رژیم صهیونیستی برای تضعیف تلاش‌های آشتی کشورهای حوزه خلیج‌ فارس، برهم زدن روابط قطر و عربستان و تعمیق شکاف با بحرین تلاش می‌کند.

افشاگری القدس العربی از همکاری ابوظبی و تل‌آویو برای تضعیف فضای آشتی در حوزه خلیج فارس

به گزارش ایسنا، روزنامه القدس العربی نوشت، به گزارش‌هایی دست یافته که نشان دهنده تحرکات امارات و مقامات اشغالگر و هماهنگی تلاش‌های آنها برای برهم زدن آشتی کشورهای خلیج فارس است که در اجلاس سران العلا به میزبانی عربستان در اوایل سال ۲۰۲۱ محقق شد.

سایت “امارات لیکس”، که خود را «پلتفرم تخصصی در نشر رسوایی‌ها و جنایات امارات» معرفی می‌کند، گزارشی درباره آنچه که ” یگان مخفی مشترک بین امارات و اسرائیل برای تضعیف آشتی خلیج‌فارس» خوانده می‌شود، منتشر کرد.

در این گزارش آمده است که منابع آگاه دیپلماتیک فاش کردند که امارات و اسرائیل به تازگی یک یگان مشترک مخفی را با هدف تضعیف توافق آشتی خلیج فارس که اوایل سال گذشته میلادی امضا شد و اختلاف‌افکنی میان کشورهای خلیج فارس تشکیل داده‌اند.

این منابع به امارات لیکس گفتند که این یگان مورد توافق طحنون بن زاید، مشاور امنیت ملی امارات و مقامات ارشد امنیتی رژیم صهیونیستی به دلیل تمایل مشترک آنها برای بر هم زدن اوضاع در عرصه خلیج فارس است.

این گزارش حاکی از آن است که امارات و رژیم اسرائیل معتقدند که نزدیکی عربستان و قطر به منافع آنها لطمه می‌زند و روند عادی‌سازی علنی با ریاض را به تاخیر می‌اندازد که این امر آنها را به اختلاف‌افکنی میان دوحه و ریاض سوق می‌دهد.

طبق این گزارش، طرح مورد توافق شامل راه‌اندازی کمپین‌های رسانه‌ای برای تحریک علیه قطر و تحریک عربستان از طریق توهین به مواضع دوحه و تشدید فعالیت در حساب‌های رسانه‌های اجتماعی برای خدمت به این موضوع است.

در این گزارش آمده است که اخیرا حساب‌های کاربری اسرائیلی و اماراتی ویدیوهایی از رویدادها و اظهارات سابق را منتشر کرده‌اند که هدف آن جنجال‌برانگیزی مجدد در خصوص روابط عربستان و قطر است.

این گزارش، کلیپ ویدئویی قدیمی که ادی کوهن، روزنامه‌نگار اسرائیلی از حمله بندر بن سلطان، شاهزاده سعودی به قطر و توصیف آن به عنوان یک کشور حاشیه‌ای منتشر کرد، را رصد کرده که سایت‌ها و بسترهای رسانه‌ای اماراتی بلافاصله آن را منتشر کردند.

در ژانویه سال گذشته میلادی، سران و رؤسای هیئت‌های کشورهای شورای همکاری خلیج فارس بیانیه چهل و یکمین اجلاس سران خلیج فارس را که در استان العلا عربستان برگزار شد، امضا کردند تا به اختلافات میان کشورهای خلیج فارس پایان داده و بر احترام به اصول حسن همجواری تاکید کنند.

تحرک ابوظبی از طریق قاهره

اخیرا سران امارات، اردن، عراق، مصر و بحرین در شهر العلمین مصر دیدار کردند تا قطبی را راه اندازی کنند که برنامه های ابوظبی را در منطقه اجرا کند.

بر اساس بیانیه رسمی این نشست، رهبران درباره ابعاد مختلف همکاری‌ها و مسائل و تحولات منطقه‌ای و بین المللی گفتگو کردند.

اما منابع اشاره کردند که هدف اصلی این نشست تحقق رویکردهای امارات و کمک به اجرای دستورکارهای آن از جمله خدمت به برنامه های اسرائیلی است.

ناکام گذاشتن تلاش‌های عادی‌سازی

برخی منابع مختلف اخیرا گزارش دادند، عمان تصمیم عربستان مبنی بر گشودن حریم هوایی این کشور به روی هواپیماهای اشغالگر را بی‌نتیجه گذاشته است.

یک گزارش اسرائیلی فاش کرد که باز کردن حریم هوایی عربستان به روی هواپیماهای غیرنظامی اسرائیل در حال حاضر به خاطر مخالفت‌های عمان نمی‌تواند برای کوتاه کردن مسافت پروازی با بسیاری از کشورها استفاده شود.

انتهای پیام

جولان صهیونیست‌ها در سقطری یمن با مجوز شیوخ امارات

امارات برای راه‌اندازی یک باند فرودگاهی ویژه بالگردهای شناسایی و تهاجمی، مهندسان و خلبان‌های خارجی از جمله اسرائیلی را وارد سقطری یمن کرد.

سقطری» یمن اعلام کردند، همزمان با توسعه یک باند نظامی فرودگاهی در منطقه «نوجد» در جنوب سقطری، محموله جدید حامل تجهیزات نظامی اماراتی وارد این منطقه شد.

بر اساس گزارش «الخبر الیمنی»، مهندسان و خلبان‌های خارجی از جمله اسرائیلی وابسته به موسسه اماراتی «خلیفه» وارد سقطری شده‌اند تا باند ویژه بالگردهای شناسایی و تهاجمی را راه‌اندازی کنند.

«بنی گانتز» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی طی اظهاراتی در تاریخ بیستم ژوئن (۳۰ خرداد) مدعی شد که این رژیم در حال ایجاد پدافند هوایی منطقه‌ای موسوم به «ائتلاف پدافند هوایی خاورمیانه» است.

در همان زمان رسانه‌های غربی اعلام کردند، از جمله مناطقی که بحث استقرار این سامانه‌ها در آن مطرح است جزیره سقطری یمن است.

در همین ارتباط، منابع یمنی نیز فروردین ماه گذشته خبر دادند که امارات عربی متحده به همراه رژیم صهیونیستی در جزیره «عبدالکوری» واقع در مجمع الجزایر سقطری (جنوب یمن) یک فرودگاه افتتاح کرده است.

در واکنش، وزیر دفاع دولت نجات ملی یمن از توطئه و توافق رسمی کشورهای ائتلاف متجاوز خبر داد که قصد دارند یمن را به رژیم صهیونیستی و کشورهای غربی حامی آن تحویل دهند.

خوش خدمتی شیوخ امارات به صهیونیست های اشغالگر / امارات در فلسطین اشغالی استادیوم می‌سازد

در ادامه همکاری‌های دو طرفه میان امارات و رژیم صهیونیستی در پی عادی‌سازی روابط، ابوظبی قصد دارد یک استادیوم فوتبال در فلسطین اشغالی بسازد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «عیساوی فریج» وزیر همکاری منطقه‌ای رژیم صهیونیستی و یک شرکت دولتی اماراتی توافقی به منظور ساخت یک ورزشگاه در شهر «کفرقاسم» در فلسطین اشغالی امضا کردند.

بر اساس گزارش رسانه‌های صهیونیستی، این استادیوم قرار است به نام رئیس متوفای امارات «خلیفه بن زاید آل نهیان» نامگذاری شود.

در ادامه این گزارش آمده، فریج چراغ سبز برای ساخت استادیوم مذکور را از مقامات اماراتی گرفته و این استادیوم هشت هزار نفری با سرمایه‌گذاری کامل امارات ساخته می‌شود.

مغرب، اردن، مصر، امارات، بحرین و سودان شش کشور  عربی بودند که با میانجیگیری دولت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا دست به عادی سازی روابط خود با رژیم صهیونیستی زدند.

تیرماه امسال،  شرکت هواپیمایی امارات عربی متحده از نخستین پرواز رسمی به فرودگاه «بن گورین» در تل‌آویو پایتخت رژیم موقت صهیونیستی خبر داد.

«محمد آل خاجه» سفیر امارات در رژیم صهیونیستی ضمن استقبال از این سفر، گفت: «ما الان در پرواز افتتاحیه از دبی به تل‌آویو هستیم».

وی با این ادعا که امیدوار است افتتاح این مسیر هوایی، راه تازه‌ای ایجاد کند که فرصتهایی را برای مردم امارات به همراه داشته باشد، از شرکت هواپیمایی امارات به خاطر این پرواز تشکر کرد.

این در حالی است که نفتالی بنت نخست وزیر رژیم موقت صهیونیستی نوزدهم خرداد ماه گذشته در کاخ «الشاطی» به دیدار محمد بن زاید آل نهیان رئیس امارات عربی متحده رفت.

 بنت در این دیدار، انتخاب بن زاید به عنوان رئیس جدید امارات را تبریک گفت و مدعی شد که رژیم صهیونیستی در پی اقدامات مشترک با امارات است تا بتواند افقهای همکاری خود را در مرحله آینده گسترش دهند.

بن زاید هم از مواضع بنت نسبت به حکومت و مردم امارات قدردانی کرد. در این دیدار طرفین، «مسیرهای همکاری دوجانبه و فرصتهای توسعه در زمینه‌های مختلف به ویژه سرمایه‌گذاری، اقتصادی و توسعه در خصوص امنیت غذایی و بهداشت را بررسی کردند».

سفر نفتالی بنت به ابوظبی در شرایطی صورت گرفت که بیست و دوم اردیبهشت ماه «اسحاق هرتزوگ» رئیس رژیم صهیونیستی هم به امارات عربی متحده سفر کرده بود. وی به همراه تنی چند از وزرای کابینه تل‌آویو برای عرض تسلیت به مناسبت فوت «خلیفه بن زاید» رئیس سابق امارات به ابوظبی رفته بود.

 

سفر رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی به یک کشور عربی طی روزهای آتی

رادیو ارتش رژیم صهیونیستی از سفر رئیس ستاد ارتش این رژیم به یک کشور عربی در منطقه خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه خبری روسیا الیوم، رادیو ارتش رژیم صهیونیستی در صفحه رسمی خود در توییتر اعلام کرد، آویو کوخاوی، رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی طی روزهای آتی به یک کشور عربی در منطقه سفر خواهد کرد که وی تاکنون به آن کشور سفر نکرده است. احتمال می رود وی به عربستان سعودی سفر کند.

رادیوی ارتش رژیم صهیونیستی نام کشوری که رئیس ستاد ارتش این رژیم قرار است به آن سفر کند را اعلام نکرده است.

انتهای پیام

 بنی گانتس: روابط اسرائیل- مراکش طی سال گذشته عمیق‌تر شد

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی و وزیر امنیت مراکش در جریان گفت‌وگوی تلفنی به بررسی روابط دوجانبه و تعمیق و توسعه آن طی سال گذشته میلادی پرداختند.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت النشره، عبد اللطیف لودیی، وزیر امنیت مراکش با بنی گانتس، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی تماس تلفنی برقرار کرد.

بنی گانتس خاطرنشان کرد: من با وزیر دفاع مراکش صحبت کردم و عید قربان را به وی و امت این کشور تبریک گفتم.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی همچنین تصریح کرد: برای محمد ششم، پادشاه مراکش آرزوی شادی و شکوفایی کردم.

بنی گانتس در ادامه تاکید کرد، روابط اسرائیل- مراکش طی سال گذشته میلادی تعمیق و رشد یافت.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا دسامبر ۲۰۲۰ عادی‌سازی روابط میان رباط و تل‌آویو را اعلام کرد.

چهار کشور عربی امارات، بحرین، سودان و مراکش در سال ۲۰۲۰ با میانجیگری آمریکا با رژیم صهیونیستی توافقنامه‌های عادی‌سازی روابط را امضا کردند.

انتهای پیام

برای اولین بار صورت گرفت

سفر رهبران جامعه یهودی آمریکا به عربستان

در رویدادی بی سابقه، هیئتی از رهبران جامعه یهودیان آمریکا از عربستان بازدید کردند.

به گزارش ایسنا، به نقل از آر تی، هیئتی از رهبران جامعه یهودیان آمریکا برای گفتگو در مورد همکاری با سازمان‌های اسلامی، عازم عربستان شدند؛ این سفر در نوع خود بی‌سابقه است.

صفحه «اسرائیل به زبان عربی» یکشنبه در توییتی نوشت: “برای اولین بار هیئتی از رهبران جامعه یهودی آمریکا برای گفتگو درباره ادیان توحیدی و امکان همکاری بین سازمان‌های اسلامی و یهودی به عربستان رفتند. ”

این صفحه که متعلق به وزارت خارجه اسرائیل است، افزوده که این هیئت با تعدادی از مقامات سعودی دیدار کرده است.

طبق این گزارش هیات مذکور با عادل الجبیر، وزیر مشاور دولت عربستان در امور خارجه و شیخ محمد العیسی، رئیس شورای عالی اسلامی دیدار کردند.

همزمان وب سایت “جوئیش اینسایدر” اعلام کرد: «با توجه به تغییرات گسترده در روابط اسرائیل با اعراب، گروهی متشکل از ۱۳ رهبر یهودی آمریکایی هفته گذشته به عربستان سفر کردند تا با اسلام و دانش سعودی‌ها از یهودیت آشنا شوند. این اولین سفر در نوع خود برای رهبران اتحادیه یهودیان آمریکا به عربستان بود.

وی افزود: این سفر چهار روزه که در ۱۶ ژوئن به پایان رسید، هفته‌ها قبل از سفر آتی جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا به عربستان و اسرائیل انجام می‌شود. انتظار می‌رود وی برای افزایش روابط بین دو طرف در جهت افزایش تعداد کشورهای عربی که طی دو سال گذشته در نتیجه توافقات “ابراهیم”، با اسرائیل عادی سازی روابط کردند، اقدام کند.

این سایت تاکید کرد که در سفر هیات یهودیان آمریکا، بحث از سوابق حقوق بشری عربستان سعودی و سیاست ایالات متحده فاصله گرفته و در عوض بر گفتگوی بین ادیان متمرکز شد.

انتهای پیام

مجله “جون أفريك”: مغرب بزودی سفارت خودرا در اسرائیل می گشاید.

مجله فرانسوی جون آفریک نوشت : مغرب بزودی سفارت خودرا در اسرائیل می گشاید  . این مجله بنقل از یائیر لابید وزیر خارجه اسرائیل نوشت : ناصر بو ریطه وزیر خارجه مغرب تابستان سال جاری از اسرائیل دیدن می کند وسفارت کشورش در اسرائیل را افتتاح خواهد کرد .وهمزمان با ان  سفارت اسرائیل در مغرب افتتاح خواهد شد.

شیوخ امارات برای تشنج آفرینی در منطقه مجوز استقرار رادارهای اسرائیلی در این شیخ نشین را صادر کرده اند

کانال ۱۲ تلویزیون اسراییل پس از برگزاری دومین دور نشست دیپلمات‌های اسراییلی، آمریکایی و چهار کشور عضو اتحادیه عرب در بحرین با هدف تقویت همکاری‌ها، از احتمال استقرار رادارهای اسراییلی در امارات خبر داد.

به گزارش ایسنا، کانال ۱۲ تلویزیون اسراییل هدف از این اقدام را مقابله با تهدیدها در منطقه عنوان کرد.

این گزارش در حالی منتشر می‌شود که اسراییل، آمریکا و برخی کشورهای عربی در منطقه به دنبال ایجاد یک سپر دفاع موشکی در منطقه‌اند.

روزنامه اورشلیم‌پست سه‌شنبه در گزارشی نوشت، رادارهای اسرائیلی، احتمالا همراه با سایر سامانه‌های شناسایی هواپیما، بخشی از سیستم دفاع منطقه‌ای خواهد بود که اسرائیل تلاش می‌کند با همراهی ایالات متحده و متحدانش در خلیج فارس ایجاد کند.

هدف اصلی از طراحی و ایجاد این سامانه مشترک دفاع هوایی، مقابله با تهدیدها در منطقه عنوان شده است.

برخی از تحلیل‌گران و مقام‌های سیاسی در منطقه، از طرح مشترک نظامی آمریکا و اسرائیل در منطقه به‌عنوان «ناتو خاورمیانه» یاد کرده‌اند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که در جریان سفر منطقه‌ای اخیر محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان، به اردن و مصر نیز موضوع چگونگی مقابله با تهدیدها در منطقه مطرح شد.

تنها چند روز بعد از سفر ولیعهد عربستان به امان، پایتخت اردن، خبرگزاری بلومبرگ، روز جمعه سوم تیرماه، در گزارشی به‌نقل از پادشاه این کشور نوشت: من جزو اولین نفراتی خواهم بود که طرح «ناتوی خاورمیانه» را تایید خواهم کرد.

عربستان دو هفته دیگر میزبان سران شورای همکاری خلیج فارس در جده است و جو بایدن، رییس‌جمهوری آمریکا نیز که در اواسط ژوئیه به عربستان سفر می‌کند، در این نشست حضور خواهد داشت.

انتظار می‌رود در نشست جده بر سر موضوع‌های مهم و محوری خاورمیانه، از جمله تهدیدات امنیتی حدر منطقه گفت‌وگو شود.

پیشتر نیز بنی گانتس، وزیر جنگ اسرائیل، گفته بود کشورهای عربی و اسرائیل نگرانی‌های مشترکی دارند، بنابراین باید بتوانند توانایی‌ها و همکاری‌های نظامی خود را تقویت کنند.

به‌گفته وزیر جنگ اسرائیل، آنچه نیاز است صرفا همکاری مشترک نیست، بلکه ایجاد نیروی منطقه‌ای با رهبری ایالات متحده است.

اورشلیم‌پست در بخش دیگری از گزارش روز سه‌شنبه‌اش نوشت که دولت اسرائیل پیشتر درباره برخی از همکاری‌های نظامی مشترک با متحدانش در منطقه از جمله امارات، بحرین، مراکش و مصر گفت‌وگوهایی داشته است.

به‌نوشته اورشلیم‌پست، نخستین گفت‌وگوها بر سر همکاری‌های نظامی میان اسرائیل و برخی از کشورهای منطقه به نشست النقب، برمی‌گردد.

در نشست ماه مارس النقب، یائیر لاپید، وزیر خارجه اسرائیل، میزبان آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا و مقام‌ها و دیپلمات ارشد چهار کشور عربی، از جمله عبدالله بن زاید آل نهیان، وزیر خارجه امارات بود.

انتهای پیام

 

افسر اماراتی به دانشکده نظامی ارتش رژیم صهیونیستی ملحق شد

منابع خبری عبری از ملحق شدن یک افسر اماراتی به دانشکده نظامی ارتش رژیم صهیونیستی برای اولین بار در طول تاریخ تشکیل آن خبر دادند.

به گزارش ایسنا، خبرگزاری فلسطینی سما اعلام کرد که یک افسر اماراتی برای اولین بار در تاریخ ارتش رژیم صهیونیستی به دانشکده امنیت داخلی این ارتش ملحق شده است.

شبکه عبری زبان کان در این باره گزارش داد؛ برای اولین بار در تاریخ ارتش اشغالگر رژیم صهیونیستی، یک افسر ارشد با درجه سرهنگ خلبان جنگنده اف-۱۵ از نیروی هوایی امارات در سال تحصیلی آینده در دانشکده امنیت داخلی ارتش رژیم شرکت می‌کند.

روابط امارات و رژیم صهیونیستی از سپتامبر ۲۰۲۰ پس از امضای توافق عادی سازی روابط وارد مرحله تازه‌ای شده است.

انتهای پیام

یک تحلیلگر نظامی : اسرائیل با حمایت امریکا ، پایگاه های نظامی دریایی و هوایی در کشورهای عربی حوزه خلیج فارس ( امارات وبحرین ) ایجاد کند.

فعالیت دریایی نیروی دریایی اسرائیل در خلیج فارس چقدر است ؟ .ایا حظور اسرائیل در منطقه خلیج فارس که از سوی امریکا حمایت می شود منتهی به ایجاد پایگاه های نظامی برای مقابله با  ایران می شود؟  زیدان القناتی تحلیلگر سیاسی وسخنگوی رسمی سازمان مطالعات عدالت وتوسعه  گفت قراردادهای عادی سازی بین کشورهای عربی حوزه خلیج فارس واسرائیل از جمله امارات متحده عربی وبحرین وشاید عربستان در آینده موجب خواهد شد اسرائیل پایگاه های نظامی دریایی ، هوایی در کشورهای عربی حوزه خلیج فارس در امارات وبحرین ایجاد کند.

وی در یک بیانیه رسمی که نسخه ای از ان به روزنامه رای الیوم رسید نوشت: وزارت دفاع امریکا (پنتاگون ) از امضای قراردادهای دفاع مشترک بین کشورهای عربی حوزه خلیج فارس واسرائیل پشتیبانی می کند  واز تقویت پایگاه های اسرائیلی در کشورهای عربی حوزه خلیج فارس برای حمله به ایران حمایت می کند.

زید القناتی در بیانیه خود نوشت : عربستان سعودی پس از دیدار اینده بایدن از ریاض بسوی برقراری روابط با اسرائیل وتقویت روابط اقتصادی ونظامی با اسرائیل برای مقابله با ایران پیش می رود.

از سوی دیگر رادیو اسرائیل (کان) اخیرا فاش کرد که نیروی دریایی اسرائیل با پشتیبانی دولت امریکا در خلیج فارس فعالیت می کند.

در همین زمینه روعی شارون تحلیلگر امور نظامی  رادیو کان بنقل از جیمز مالاوی فرمانده نیروی دریایی امریکا در فرماندهی مرکزی ( فرمانده ناوگان پنجم امریکا ) در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سی ان ان گفت  : نیروی دریایی اسرائیل در خلیج فارس فعالیت می کند وایالات متحده برای گسترس مشارکت اسرائیل تلاش می کند .این فرمانده امریکایی در این مصاحبه  ، هیچ اشاره ای به موضع کشورهای عربی حوزه خلیج فارس بویژه کشورهایی که با اسرائیل قراردادهای عادی سازی روابط امضا کردند  نکرد .

وبسایت اسرائیل دیفینس که در زمینه نظامی وامنیتی تحلیل می کند نوشت : نیروی دریایی اسرائیل در مانور دریایی بزرگ که ناوگان های  ۶۰ کشور جهان از جمله کشورهای عربی شرکت کردند مشارکت کرد .

بنا به گفته منابعی که همین وبسایت به ان اشاره کرده ، این مانور دریایی در ژانویه سال جاری  ودر منطقه دریایی پیرامون شبه جزیره عربستان برگزار شد ودر این مانور به فعالیت های غیر متعارف در جنگ های دریایی اختصاص یافت.

همین وبسابت تاکید کرد که فرمانده ناوگان پنجم امریکا که مسئول مناطق خلیج فارس ودریای عرب ودریای سرخ نیز هست  در کنفرانس انستیتو  مطالعات وبررسی های استراتژیک  در واشنگتن    CSIS   درباره جزئیات مانور ودیدارش از دریا وملاقاتش با دیوید سلامه فرمانده نیروی دریایی صحبت کرد.

نیروهایی از امارات متحده عربی ، بحرین ، اسرائیل وفرماندهی مرکزی نیروی دریایی امریکا

(NAVCENT     در ماه نوامبر سال گذشته آموش هایی درمورد اجرای عملیات امنیتی دریایی چند جانبه در دریای سرخ انجام دادند.

این آموزش ها پنج روز به درازا کشید ، وشامل اموزش گروه های تحریم دریایی نیروهای مشترک بر تاکتیک های دیدار وبالا رفتن وجستجو ومصادره ، گردید . این تمرینات  روی کشتی حمل ونقل زمین به دریا موسوم به  USS Portland LPD-27  انجام گردید ،  واین آموزش ها منطقه عملیات ناوگان پنجم امریکا  با مساحت حدود شش ونیم کیلومتر مربع را دربرگرفت.

منبع : روزنامه رای الیوم 

افشای سند تشکیل “پیمان منطقه‌ای” با مشارکت اسرائیل و کشورهای شورای همکاری خلیج فارس

شبکه کان رژیم صهیونیستی اعلام کرد، رژیم صهیونیستی، آمریکا و کشورهای شورای همکاری خلیج فارس سه سال قبل از آغاز روند عادی سازی روابط در سال ۲۰۲۰ سندی را برای ایجاد یک پیمان استراتژیک منطقه‌ای در خاورمیانه تدوین کردند.

به گزارش ایسنا، شبکه کان رژیم صهیونیستی در گزارشی از گیلی کوهن اعلام کرد: این سند نتیجه مذاکرات میان نهادهای نظامی آمریکا، اسرائیل و تعدادی از کشورهای شورای همکاری خلیج (فارس) در دوره بین سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ بود.

در این گزارش به نقل از رام یفنی که رهبر “گردان استراتژیک” در ارتش رژیم صهیونیستی آمده است: مذاکرات تنها به بعد نظامی محدود نبود بلکه مسئولان سیاسی و وزارت خارجه هم در آن مشارکت داشتند. قبل از امضای توافق‌های ابراهیم(توافق عادی سازی روابط میان اسرائیل و برخی کشورهای عربی) این سند تدوین شد. اوضاع درحال پیش رفتن به سطح تشکیل رهبری متحد یعنی ارتش اسرائیل و ارتش کشورهای شورای همکاری خلیج (فارس) می‌رفت.این اسناد تنها در سطح سند باقی ماندند و باید اجرایی شوند.

افشای این سند درحالی صورت می‌گیرد که روزنامه یسرائیل هیوم اعلام کرد، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا طی سفرش به عربستان و اسرائیل در اواسط ژوئیه تشکیل یک کمیته امنیتی منطقه‌ای با مشارکت اسرائیل، آمریکا، عربستان، سودان، مصر، امارات، اردن و بحرین را اعلام خواهد کرد.

انتهای پیام

 

چرا سران امارات و بحرین با استقرار رادارهای اسرائیلی در این دو شیخ نشین موافقت کردند؟

رژیم صهیونیستی اخیرا سامانه‌های راداری در امارات و بحرین نصب کرده است؛ این اولین مرحله پروژه‌ای است که آمریکا ارائه کرده و شامل ادغام توانایی‌های دفاعی و هوایی رژیم صهیونیستی با کشورهای حاشیه خلیج فارس و توسعه دایره همکاری دفاعی است و شامل شش کشور امارات، بحرین، عربستان سعودی، کویت، قطر و مصر می‌شود.

در همین ارتباط، کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد، هدف اصلی این پروژه پنتاگون تقویت راهبرد امنیتی علیه «تهدیدات» ایران، یمن و مانند آنهاست.

وب‌سایت «العهد» در یادداشتی در همین باره به قلم «زین العابدین عثمان» نوشت، شکی نیست که رژیم صهیونیستی امروز به خوبی دریافته اگر جنگی منطقه‌ای علیه محور مقاومت آغاز شود مورد ضربات سختی قرار خواهد گرفت و موشک‌ها و پهپادهای ایرانی، یمنی وموشک‌های حزب‌الله می‌توانند با حملات ویرانگر خود عمق این رژیم را هدف بگیرند؛ بنابراین توانایی‌های دفاعی رژیم صهیونیستی در امتداد فلسطین اشغالی نمی‌تواند در برابر این حملات مقابله کند به همین دلیل این طرح آمریکایی مطرح شده تا سامانه دفاعی رژیم اسرائیل با برخی سامانه‌های کشورهای عربی سازشگر ادغام شود به امید آنکه بالاترین سطح حفاظت و هماهنگی در مقابله حملات موشکی و هوایی به فلسطین اشغالی ایجاد شود.

در ادامه این گزارش آمده، این یک طرح امنیتی برای مقابله با جمهوری اسلامی ایران و محور مقاومت است که آمریکا برای اجرای آن تلاش می‌کند. همزمان با استقرار سامانه‌های رصد، هشدار زودهنگام و سامانه‌های ضد موشکی و پهپادی، نیروهای اسرائیلی نیز به صورت گسترده در خلیج فارس مستقر خواهند شد.

العهد افزود، این پروژه یک اقدام تنش‌زاست که مسیرهای خود را دارد و در چارچوب آمادگی نظامی اردوگاه آمریکایی-اسرائیلی و ابزارهایش برای عملیات خصمانه احتمالی علیه محور مقاومت صورت می‌گیرد.

در پایان این گزارش آمده، موضوع مسلم آن است که این اقدام به نتایجی که اردوگاه آمریکایی-اسرائیلی خواستار آن هستند، ختم نخواهد شد.

محور مقاومت با داشتن عناصر راهبردی در زمینه تسلیحاتی و اقتدار نظامی برای تمام گزینه‌ها آماده است و نیروی تهاجمی و بازدارنده در سطحی فراتر از انتظارها در اختیار دارد؛ هر جنگ یا اقدام خصمانه رژیم صهیونیستی علیه ایران یا هر طرف دیگری در محور مقاومت، پیامدهای بزرگ خود را خواهد داشت و آخرین اشتباهی است که این رژیم مرتکب خواهد شد.

 

یک فروند هواپیمای دیگر رژیم صهیونیستی در عربستان فرود آمد

در راستای با افزایش روابط ریاض-تل‌آویو، یک فروند هواپیمای دیگر رژیم صهیونیستی در عربستان فرود آمد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در تداوم سفرهای هوایی از تل‌آویو به مقصد ریاض امروز (سه‌شنبه) یک هواپیمای «اسرائیلی دیگر در عربستان سعودی فرود آمد.

طبق گزارش پایگاه خبری-تحلیلی «المعلومه»، داده‌های وب‌سایت «فلایت رادار» نشان می‌دهد که یک هواپیمای متعلق به رژیم صهیونیستی پس از توقف موقت در اردن در ریاض پایتخت عربستان سعودی فرود آمده است.

این در حالی است که در مدت زمان اخیر، پروازهای زیادی از رژیم اشغالگر به سمت عربستان سعودی انجام شده که برخی از آن‌ها از چشم رسانه‌ها مخفی بوده‌اند. این هواپیماها تجار، فعالان اقتصادی و مقامات امنیتی رژیم صهیونیستی را به ریاض منتقل می‌کنند.

چند هفته قبل بود که «فیصل بن فرحان» وزیر امور خارجه عربستان سعودی، موافقت ریاض با عادی‌سازی را فاش کرد و اذعان داشت که توافق عادی‌سازی از سال ۲۰۰۲ با تل‌آویو روی میز کشورش بوده و عادی‌سازی منافع فوق العاده‌ای برای منطقه و همگان به ارمغان خواهد آورد.

روزنامه «اسرائیل هیوم» نیز بعد از آن نوشت که ریاض قرار است در ازای موافقت تل آویو با انتقال حاکمیت جزایر «تیران» و «صنافیر» از مصر به عربستان سعودی، حریم هوایی خود را به روی هواپیماهای رژیم صهیونیستی باز کند.

انتهای پیام/م

جنبش جهاد اسلامی فلسطین میزبانی امارات از نفتالی بنت را محکوم کرد/ نفتالی با محمد بن زاید در باره آخرین قطعنامه ضد ایرانی آژانس انرژی اتمی گفت وگو کرد

جنبش جهاد اسلامی فلسطین میزبانی امارات متحده عربی از نفتالی بنت نخست وزیر رژیم صهیونیستی را محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فلسطین الیوم، جنبش جهاد اسلامی فلسطین میزبانی امارات متحده عربی از نفتالیبنت نخست وزیر رژیم صهیونیستی را محکوم کرد.

بر اساس این گزارش، «طارق سلمی» سخنگوی جنبش جهاد اسلامی در گفتگو با خبرنگاران گفت: اصرار به عادی سازی روابط و برقراری هرگونه مناسبات با دشمن نادیده گرفتن درد و رنج ملت فلسطین به واسطه تجاوز و تروریسم صهیونیست‌ها علیه ملت ما در قدس و کرانه باختری است.

نفتالی بنت نخست وزیر رژیم صهیونیستی عصر پنج شنبه پس از دیدار دو ساعته با محمد بن زائد رئیس امارات متحده عربی این کشور را ترک کرد.

رسانه‌های صهیونیست اعلام کردند که نفتالی بنت پس از دیدار دو ساعته با محمد بن زائد سفر خود را به ابوظبی پایان داده و به تل آویو بازگشت.

به گفته سخنگوی کابینه رژیم صهیونیستی، نفتالی بنت نخست وزیر این رژیم با محمد بن زائد رئیس امارات در خصوص مسائل منطقه‌ای از جمله پرونده‌های امنیتی و ایران رایزنی کرده است.

علاوه بر این در این گفتگوی دوجانبه بنت به طور ویژه درباره آخرین قطعنامه ضد ایرانی آژانس انرژی اتمی با طرف اماراتی گفتگو کرد.

 

کد خبر ۵۵۱۰۵۶۸

به گزارش ایسنا، به نقل از النشره، اوفیر جندلمن، سخنگوی نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد که عبد الله بن زاید، وزیر خارجه امارات به استقبال از نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل در فرودگاه ابوظبی رفت.

جندلمن عنوان داشت که نفتالی بنت با محمد بن زاید، حاکم امارات در قصرش دیدار خواهد کرد.

نفتالی بنت کمی قبل از خروج از اسرائیل گفت: من اکنون راهی امارات می‌شوم و تسلیت خود را به خاطر فوت خلیفه بن زاید تقدیم می‌کنم، وی در ایجاد مسیر برای شراکت اسرائیل و امارات سهیم بود و این شراکتی است که امروز ما آن را تقویت می‌کنیم.

نفتالی بنت وارد ابوظبی شد

وزیر خارجه امارات به استقبال نخست وزیر رژیم صهیونیستی رفت

دفتر اتاق بازرگانی امارات، در تل‌آویو افتتاح خواهد شد

اتاق بازرگانی بین‌المللی امارات اعلام کرد که قصد دارد دفتر نمایندگی خود را در تل‌آویو افتتاح کند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، اتاق بازرگانی بین‌المللی امارات قصد خود برای افتتاح دفتر نمایندگی در تل‌آویو، اعلام کرد تا از این طریق تجارت و سرمایه‌گذاری بین گروه‌های اقتصادی دبی با تجار رژیم صهیونیستی را تسهیل کند.

طبق گزارش پایگاه خبری «i۲۴» و به نقل از روزنامه «اسرائیل هیوم» این اتاق بازرگانی به شرکت‌های اسرائیلی برای افزایش میزان فعالیت‌هایشان در دولت امارات کمک می‌کند؛ هدف از این امر زمینه‌سازی برای گسترش فعالیت شرکت‌های تجاری رژیم صهیونیستی و رسیدن‌شان به بازارهای جهانی در جهان عرب، آفریقا و آسیا عنوان شده است.

این تصمیم در دیدار هفته گذشته بین «حمد بوعمیم» رئیس و مدیرعامل اتاق بازرگانی دبی و «اورنا باربیبای» وزیر تجارت و اقتصاد تل‌آویو، با حضور «اوهید کوهن» مدیر تجارت خارجی وزارت اقتصاد و «امیر حایک» سفیر رژیم صهیونیستی در امارات و سایر نمایندگان دو کشور اعلام شد.

اعلام تأسیس دفتر نمایندگی در تل‌آویو بعد از آن صورت می‌گیرد که اخیراً هیئت مدیره اتاق بازرگانی امارات استراتژی جدیدی را تصویب و اعلام کرد که هدف آن ارتقای جایگاه دبی به عنوان یک مرکز تجاری بین‌المللی و بازار ترجیحی برای شرکت‌های بین‌المللی است.

از زمان امضای توافقنامه ابراهیم (روند عادی‌سازی روابط عربی با تل‌آویو) در سال ۲۰۲۱ حجم تجارت بین امارات و رژیم صهیونیستی بسیار افزایش یافت و به ۸۸۵ میلیون دلار رسید.

انتهای پیام/م

افتتاح دفتر یک شبکه اسرائیلی در مراکش

شبکه اسرائیلی i۲۴new در جریان مراسمی که در مکان باستانی “چله” در رباط برگزار شد، از افتتاح دفتر این شبکه خبری در مراکش خبر داد.

به گزارش ایسنا، براساس نوار ویدیویی که شبکه i۲۴new در توییتر منتشر کرد، این مراسم شامگاه دوشنبه با حضور شماری از شخصیت‌ها و افراد آکادمیک برگزار شد.

این نخستین شبکه اسرائیلی است که دفترش را در مراکش افتتاح می‌کند.

برخی از فعالان اسرائیلی و مراکشی تصاویری از این مراسم در سایت‌های شبکه‌های اجتماعی منتشر کردند.

طبق گزارش این شبکه اسرائیلی، انتظار می‌رود که یک دفتر در رباط و یکی دیگر در “دار البیضاء” داشته باشد.

هنوز مقامات مراکشی هیچ واکنشی به گزارش این شبکه اسرائیلی نشان نداده‌اند.

این شبکه متعلق به پاتریک دراحی، میلیاردر مراکشی-فرانسوی- اسرائیلی است که در شهر “دار البیضاء” در یک خانواده یهودی متولد شد و پس از آن به فرانسه و سپس به اسرائیل مهاجرت کردند.

در دهم دسامبر ۲۰۲۰ مراکش و اسرائیل اعلام کردند که روابط دیپلماتیک خود را که از سال ۲۰۰۰ متوقف شده بود، ازسرگرفتند.

در ۲۲ همان ماه دولت مراکش اعلامیه مشترکی بین اسرائیل و آمریکا طی نخستین سفر هیئت رسمی اسرائیلی- آمریکایی به رباط امضا کرد.

نهادها و احزاب مراکشی مخالفت خود را با این عادی سازی اعلام کردند.

مراکش چهارمین کشور عربی است که در سال ۲۰۲۰ پس از امارات، بحرین و سودان روابط خود را با رژیم صهیونیستی عادی سازی کرد.

انتهای پیام

امضای اولین توافق تجارت آزاد میان امارات و اسرائیل

وزیر مشاور امارات در امور تجارت خارجی از امضای اولین توافق با رژیم صهیونیستی در زمینه شراکت اقتصادی فراگیر خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از البیان، این توافقنامه بر اساس توافقنامه‌های صلحِ منعقد شده جهت عادی سازی روابط میان اسرائیل و کشورهای عربی موسوم به توافق “ابراهیم” انجام شده است.

روزنامه اماراتی البیان نوشت که این توافق به افزایش تجارت فیمابین غیرنفتی میان دو طرف به بیش از ۱۰ میلیارد دلار در سال طی پنج سال آتی می‌انجامد.

ثانی بن احمد الزیودی، وزیر مشاور دولت امارات در امور تجارت خارجه عنوان داشت: امارات و اسرائیل فصل جدیدی را در تاریخ خاورمیانه می‌نویسند و در راستای تقویت مناسبات تجاری و سرمایه گذاری میان طرفین و تسریع در روند رشد و مشارکت در آغاز دوره جدیدی از صلح، ثبات و شکوفایی تلاش خواهند کرد.

در همین حال، نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل در واکنش به امضای این توافق با امارات در توئیتی نوشت: تاریخ… اسرائیل و امارات اولین توافق تجاری تاریخی میان ما و یک کشور عربی را امضا کردند، نوشتن توافق‌های تجارت آزاد میان طرف‌ها معمولاً سال‌های مدیدی به طول می‌انجامید.

نفتالی بنت عنوان داشت: دو ماه قبل با محمد بن زاید در نشست سران شرم الشیخ توافق کردم که آنچه را که معمولاً پنج سال به طول می‌انجامد، طی چند هفته محقق سازیم و ما به تیم‌هایمان دستور دادیم که با سرعت بالا تلاش کنند و همین امر رخ داد.

در همین حال، محمد آل خاجه، سفیر امارات در اسرائیل عنوان داشت: امضای توافق شراکت اقتصادی فراگیر میان امارات و اسرائیل دستاورد بزرگی است که باعث می‌شود شرکت‌ها مستقیماً به بازار دست یابند و از لغو یا کاهش عوارض گمرکی استفاده می‌کنند.

انتهای پیام

جنجال در تونس بر سر حضور ورزشکاران اسرائیلی در یک مسابقه ورزشی

حضور شهرک نشینان اسرائیلی در یک مسابقه ورزشی در تونس موجی از خشم را در شبکه‌های اجتماعی برانگیخت، در همین راستا فعالان اجتماعی و احزاب این کشور، مقامات تونس را به عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی متهم کردند.

به گزارش ایسنا، به نقل از عربی ۲۱،‌ فعالان شبکه‌های اجتماعی تونس فهرستی از شرکت کنندگان در مسابقات ورزشی در شهر “الحمامه” واقع در سواحل شرقی تونس منتشر کردند که در آن اسامی چندی از ورزشکاران صهیونیستی دیده می‌شوند.

این اعتراضات چند روز پس از پایان بازدید یهودیان از کنیسه “الغریبا” در جزیره “جربا” در جنوب شرق تونس برگزار شد که با واکنش تند مردم تونس روبه‌رو شد.

در همین راستا حزب جمهوری خواه تونس، پذیرش شهرک‌ نشینان صهیونیستی برای شرکت در تورنمنت‌های ورزشی در شهر الحمامه را عادی سازی در عرصه ورزش نامیده و از این اقدام انتقاد و رژیم حاکم را متهم به عادی سازی روابط با اسرائیل کردند.

این حزب در بیانیه‌ای اعلام کرد که به شدت عادی‌سازی روابط را محکوم می‌کند و رئیس جمهور تونس را مسئول کامل این سیاست سیستماتیک و آنچه که در تضعیف حاکمیت ملی و خنجر زدن به پشت برادران فلسطینی نامید، می‌داند.

این حزب از همه نیروهای ملی و توده‌های شهروندان تونسی خواست تا برای مقابله با هر نفوذی در عرصه ملی تونس با مشارکت فعال در اعتراضات از ادامه یافتن روند عادی سازی با رژیم صهیونیستی جلوگیری کنند.

انتهای پیام

 

 

 

برگزاری مراسم جشن تاسیس رژیم  صهیونیستی در سفارت این رژیم در منامه، همچنان با موج خشم مردم بحرین مواجه است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وبگاه عربی ۲۱، سفارت رژیم صهیونیستی در بحرین سه روز پیش مراسمی را به یادبود جشن تأسیس این رژیم که در بین فلسطینی‌ها و جهان عرب به یوم النکبه معروف است، برگزار کرد.

در این مراسم مقاماتی از رژیم آل‌خلیفه و در رأس آنها عبدالله بن احمد آل خلیفه وزیرخارجه بحرین مشارکت داشتند که در کنار مسئولان رژیم صهیونیستی، اشغال فلسطین در سال ۱۹۴۸ را گرامی داشتند!

از زمان برگزاری این مراسم، انتقادات متعددی از سوی شخصیت‌های ملی بحرینی و مردم در فضای مجازی مطرح شده و آنها تاکید کرده‌اند که ملت بحرین هیچ ارتباطی با این مراسم موهن ندارد و همواره حامی ملت فلسطین بوده و خواهد بود.

همچنین فعالان بحرینی خواستار تعطیلی سفارت رژیم صهیونیستی در منامه، اخراج فوری سفر این رژیم و توقف کامل عادی سازی روابط شده‌اند.

فعالان بحرینی تاکید کرده‌اند که این مساله خواست اکثریت جامعه بحرین است و رژیم اقلیتی آل خلیفه باید فوراً آن را اجرایی کند.

رژیم آل خلیفه از زمان امضای توافق عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی در سپتامبر ۲۰۲۰ سعی بر گسترش روابط با تل آویو در همه بخش‌ها داشته است. این در حالی است که مردم بحرین از آن زمان تاکنون با برگزاری تظاهرات مخالفت خود را با هرگونه رابطه با رژیم اشغالگر قدس ابراز داشته اند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *