پبام ویدئویی شیخ علی الکورانی روحانی لبنانی به نخست وزیر عراق

شیخ علی الکورانی نویسنده وروحانی سرشناس لبنانی ونویسنده کتاب ” عصر ظهور” طی پیام ویدئویی  به نخست وزیر عراق محمد شیاع السودانی ضمن تقدیر از کارهای وی پس از تصدی مقام نخست وزیری عراق از وی خواست به دستورات سفیر امریکا در عراق ودخالت های وی در امور وزارتخانه ها   توجه نکرده واجازه ندهد در کارهای دولت دخالت  وبه مقامات دولتی دستور دهد. . وی افزود: سفیر امریکا در عراق دستور می دهد که فلان رئیس سازمان امنیت را در پست خود نگهداریدویا فلان مقام را از کار برکنار کنید .

شیخ علی الکورانی در این پیام ویدئویی گفت شما سفیر امریکا را ملاقات کنید ولی به دستورات او توجه نکنید زیرا او در کارهای دولت دخالت می کند وامر ونهی می نماید.چرا که شما باید مصلحت عراق را در نظر بگیرید .

وی ضمن انتقاد از حضور نخست وزیر عراق  در کنفرانس اخیر در  اردن گفت ایا شما به این کنفرانس نیاز دارید ایا این کنفرانس به مصلحت عراق توجه دارد ؟ایا پادشاه اردن ومکرون رئیس جمهوری فرانسه وعربستان سعودی برای عراق دلسوزی می کنند یا دنبال منافع خود هستند.

شیخ علی الکورانی افزود مکرون دنبال منافع خود است ومی ترسد قراردادهایی را که با الکاظمی ( نخست وزیر سابق عراق )  امضا کرده انرا لغو کنید وعربستان که پنج هزار داعشی را به عراق فرستاد تا خودرا منفجر کنند ومردم عراق را بکشند به نفع شما فعالیت می کنند؟ .

علی الکورانی مکرون را حیله گر توصیف کرد وگفت ایا مکرون به منافع عراق توجه می کند یا بنفع خود سخن می گوید.

وی اظهار امیدواری کرد که نخست وزیر عراق بتواند در برابر توطئه های فرانسه ، امریکا وانگلیس علیه عراق  ایستادگی نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *