سفیر سابق اسرائیل در ترکیه، کاردار تل‌آویو در ابوظبی شد

 

رژیم صهیونیستی سفیر پیشین خود در ترکیه را برای اداره دفتر دیپلماتیک خود در ابوظبی تحت سمت کاردار انتخاب کرد.

 بعد از توافق رژیم صهیونیستی و امارات عربی متحده برای عادی‌سازی روابط، گفته می‌شود تل‌آویو کاردار سفارت خود در ابوظبی را نیز انتخاب کرده است.

منابعی در وزارت خارجه رژیم صهیونیستی امروز (سه‌شنبه) تایید کردند که «ایتان نائیه» سفیر سابق این رژیم در ترکیه، به عنوان عهده‌دار مسئولیت کارداری دفتر دیپلماتیک تل‌آویو در امارات عربی متحده انتخاب شده است.

به نوشته روزنامه «جروزالم‌پست»، نائیه اولین دیپلمات اسرائیلی خواهد بود که رسماََ و علناََ در پایتخت امارات مستقر خواهد شد. انتظار می‌رود او چند روز دیگر به ابوظبی سفر کند.

به گفته این منابع، سمت وی به عنوان کاردار رژیم صهیونیستی در ابوظبی موقت خواهد بود و احتمالا بعد از انتخابات سراسری فلسطین اشغالی در ماه مارس و تشکیل کابینه بعدی، سفیر این رژیم در امارات معرفی می‌شود.

بر اساس این گزارش، نائیه قرار است در یک دفتر دیپلماتیک موقت در ابوظبی فعالیت کند و وزارت خارجه رژیم صهیونیستی نیز همزمان به دنبال مکان مناسبی برای استقرار سفارتخانه خود در امارات می‌گردد.

به نوشته جروزالم‌پست، این دیپلمات صهیونیست از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸ به عنوان سفیر اسرائیل در ترکیه مشغول بود که در پی اعتراض آنکارا به کشتار مردم نوار غزه توسط نظامیان صهیونیست در جریان راهپیمایی‌های بازگشت، نائیه از این کشور اخراج شد.

پیش از این، خبرنگار شبکه «کان‌نیوز» در صفحه توئیتر خود گزارش داده بود مقام‌های وزارت خارجه این رژیم کار جست‌وجو برای ساختمان سفارتخانه تل‌آویو در ابوظبی را آغاز کرده‌اند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *