ایران دربی غرب آسیا را هم برد/ صعود مقتدرانه به جام جهانی

تیم فوتبال ایران با برتری مقابل عراق به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر صعود کرد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، تیم ملی فوتبال ایران از ساعت ۱۸ امروز در هفتمین بازی خود در مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به مصاف عراق رفت و در نهایت با نتیحه یک بر صفر حریف را شکست داد.

تیم ملی فوتبال کشورمان با این نتیجه سریعترین صعود به جام جهانی را رقم زد و با نتایج قابل قبول، جادویی ترین نتایج ممکن را با دراگان اسکوچیچ رقم زد.  تیم ملی فوتبال کشورمان با هدایت اسکوچیچ در ۱۴ بازی گذشته ۱۳ برد و یک تساوی کسب کرد و در نهایت در روزی که بانوان و خانواده ها در ورزشگاه بودند جواز حضور در جام جهانی قطر را کسب کرد.

ایران با این برد با هفت امتیاز ۱۹ امتیازی شد و صدر جدول را حفظ کرد و عراق هم با همان چهار امتیاز در جایگاه پنجم گروه اول باقی ماند.

داور: کریستوفر بیث جیمز(استرالیا)

کمک‌ها: آنتون شتینین و آشلی بیچام(هر دو از استرالیا)

کارت زرد: سعد عبدالامیر و بشار رسن از عراق/ شجاع خلیل زاده از ایران

کارت قرمز: –

گل: مهدی طارمی(۴۸)

ترکیب ایران: امیر عابدزاده، شجاع‌ خلیل‌زاده، امید نورافکن،‌ محمد حسین کنعانی‌زادگان، صادق محرمی، سعید عزت اللهی(۸۷- کمال کامیابی‌نیا) وحید امیری، علی قلی‌زاده، سامان قدوس(۷۸- میلاد سرلک) علیرضا جهانبخش و مهدی طارمی(۳+۹۰- کریم انصاری‌فرد)

سرمربی: دراگان اسکوچیچ

ترکیب عراق: فهد طالب، احمد ابراهیم، میثم جبار، فراس بطرس، محمد علی عبود، سعد عبدالامیر، حسن رائد(۸۲- زیدان اقبال) امیر العامری(۵۸- حسن عبدالکریم) بشار رسن(۵۷- علی ابراهیم) ایمن حسین(۸۲- علاء عباس) و احمد فرحان

سرمربی: ژلیکو پتروویچ

دقایق حساس

دقیقه ۶

ضربه امید نورافکن از زاویه بسته سمت چپ دروازه عراق با واکنش فهد طالب راهی کرنر شد.


دقیقه ۸

امیر عابدزاده ضربه سر خطرناک احمد فرحان را روی خط دروازه  ایران مهار کرد و مانع گل شدن این توپ شد.


دقیقه ۱۰

پاس در عمق سامان قدوس در موقعیت آفساید به مهدی طارمی رسید اما داور گل این بازیکن را مردود اعلام کرد.


دقیقه ۱۱

شوت از راه دور علیرضا جهانبخش به تیر عمودی سمت راست دروازه عراقی‌ها برخورد کرد و در ادامه هم قدوس نتوانست از موقعیت ریباند استفاده کند.


دقیقه ۲۵

فهد طالب شوت علیرضا جهانبخش را ناقص دفع کرد و در حالی که توپ در مقابل دروازه عراق به مهدی طارمی رسیده بود ضربه این بازیکن را هم دروازه‌بان این تیم را با واکنشی زیبا برگشت داد. در ادامه وحید امیری روی پاس در عمق طارمی صاحب موقعیت شد اما باز هم دروازه‌بان عراقی‌ها ضربه هافبک تیم کشورمان را به کرنر فرستاد.


دقیقه ۲۹

همکاری بازیکنان ایران با پاس علی قلی‌زاده به علیرضا جهانبخش رسید اما این بار شوت پای چپ کاپیتان تیم ملی باعکس العمل فهد طالب مهار شد.


دقیقه ۳۴

ضربه ایستگاهی علی قلی‌زاده از سمت چپ پشت محوطه عراق از بالای دروازه این تیم بیرون رفت.


دقیقه ۳۶

پاس در عمق قلی‌زاده به قدوس رسید اما ضربه آرام و چیپ این بازیکن به راحتی در اختیار فهد طالب قرار گرفت.


دقیقه ۳۸

پاس زیبای علیرضا جهانبخش در موقعیت عالی به علی قلی‌زاده رسید اما بازهم دروازه بان عراق با واکنشی تماشایی شوت وی را به کرنر فرستاد.


دقیقه ۴۳ 

ضربه آزاد امیر العامری با واکنش عابدزاده مهار شد.


دقیقه ۴۸

پاس زمینی علیرضا جهانبخش از درون زمین ایران با اشتباه احمد ابراهیم، مدافع عراق به مهدی طارمی رسید تا وی در موقعیت تک به تک با فهد طالب گل اول تیم ملی کشورمان را به ثمر برساند.


دقیقه ۵۶

روی حرکت خوب قلی‌زاده توپ با کنترل مهدی طارمی به جهانبخش رسید اما ضربه وی از کنار تیر عمودی سمت چپ دروازه‌ عراق بیرون رفت.


دقیقه ۵۸

سامان قدوس روی حرکت تیمی زیبای بازیکنان ایران و پریدن طارمی از روی توپ پاس جهانبخش را در اختیار گرفت اما ضربه وی با بغل پای چپ در موقعیتی خوب راهی اوت شد.


دقیقه ۶۲

ارسال پای چپ طارمی از درون محوطه جریمه عراق روی دروازه این تیم با ضربه قیچی برگردان قدوس همراه شد اما این موقعیت هم با اختلاف از بالای دروازه طالب بیرون رفت.


دقیقه ۶۴

پاس پشت پای سعید عزت‌اللهی در گوشه سمت چپ محوطه جریمه عراق به جهانبخش رسید اما بازهم طالب اجازه نداد شوت محکم کاپیتان ایران وارد دروازه شود و با واکنشی تماشایی این ضربه را هم دفع کرد.


دقیقه ۶۹

ارسال کرنر جهانبخش از سمت چپ زمین عراق با ضربه سر محمد حسین کنعانی‌زادگان از بالای دروازه حریف بیرون رفت.


دقیقه ۷۰

امیر عابدزاده با تسلط کامل شوت محکم ایمن حسین را از پشت محوطه جریمه ایران در اختیار گرفت.


دقیقه ۷۲

صادق محرمی پاس در عرضی را برای علی قلی‌زاده ارسال کرد و پس از واکنش طالب توپ به بدن علی‌قلی‌زاده برخورد کرد و وارد دروازه شد اما کمک داور دوم استرالیایی این گل را به دلیل آفساید مردود اعلام کرد.

دقیقه ۷۵

حرکت زیبای حسن عبدالکریم با شوت وی به سمت دروازه عابدزاده همراه شد اما مدافعان ایران و به ویژه وحید امیری و شجاع خلیل‌زاده با هوشیاری این حرکت خطرناک را راهی کرنر کردند.


دقیقه ۷۸

شوت روی پای آیمن حسین با اختلاف کمی از کنار تیر عمودی سمت چپ دروازه عابدزاده راهی اوت شد.


دقیقه ۸۴

ضربه برگردان علاء عباس از کنار دروازه ایران بیرون رفت.

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پیروزی یک بر صفر تیم ملی فوتبال ایران مقابل عراق مورد توجه فیفا قرار گرفت.

بازتاب پیروزی ایران مقابل عراق در سایت فیفا/سردار تفاوت را رقم زد

به گزارش خبرگزاری فارس، تیم ملی فوتبال ایران در مرحله مقدماتی جام جهانی در آخرین بازی خود به مصاف عراق رفتند و با یک گل پیروز شدند.

تک گل ایران را سردار آزمون در نیمه اول به ثمر رساند.

برد تیم ملی کشورمان در فیفا بازتاب داشت و این سایت نوشت: گل سردار آزمون در نیمه اول مقابل عراق تفاوت را رقم زد.

ایران با این پیروزی به عنوان صدرنشین از گروه C این پیکارها صعود کرد.

انتهای پیام/

پیروزی شیرین ایران برابر بحرین/ زوج طلایی طلسم نبردن را شکست

تیم ملی فوتبال ایران که تاکنون نتوانسته بود بحرین را در خانه اش شکست دهد در دیداری تماشایی و حساس موفق شد این تیم را گلباران کند و انتقام شکست بازی دور رفت را بگیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، دیدار برگشت تیم‌های ملی فوتبال ایران و بحرین با تصمیم مغرضانه کنفدراسیون فوتبال آسیا برای دومین بار در منامه برگزار شد که این دیدار با برتری ۳ بر صفر ایران به پایان رسید. سردار آزمون ۵۴ و ۶۱ و مهدی طارمی ۷۹ برای ایران گل زدند.

در این بازی که شامگاه امروز دوشنبه و از ساعت ۲۱ به وقت تهران آغاز شد تیم ملی ایران با ترکیب علیرضا بیرانوند، صادق محرمی، احسان حاجی صفی، شجاع خلیل زاده، میلاد محمدی (۴۶ سامان قدوس)، مهدی طارمی، وحید امیری (۶۶ سعید عزت اللهی)، محمد حسین کنعانی زادگان (۸۳ مرتضی پورعلی گنجی)، احمد نورالهی، علی قلی زاده (۸۳ مهدی قایدی) و سردار آزمون (۷۳ مهدی ترابی) به میدان رفت.

پیروزی شیرین ایران برابر بحرین/ زوج طلایی طلسم نبردن را شکست

ترکیب ابتدایی تیم ملی فوتبال ایران برابر بحرین

دو تیم در شرایطی به مصاف هم رفتند که سه امتیاز این دیدار می‌تواند شانس صعود تیم برنده را تا حدود زیادی بالا ببرد. البته این اهمیت برای تیم ملی ایران که سه امتیاز از حریفش کمتر داشت دو چندان است.

به همین خاطر ملی پوشان کشورمان بازی را هجومی آغاز کردند و در دقیقه ۱۰ تا آستانه باز کردن دروازه حریف پیش رفتند اما ضربه سر مهدی طارمی را دروازه‌بان بحرین به آرامی در اختیار گرفت. چند دقیقه بعد باز هم ایران می‌توانست به گل دست پیدا کند اما بازهم دروازه‌بان حریف اجازه این کار را نداد.

در بیست دقیقه ابتدایی این دیدار، برتری با تیم ملی ایران بود. هر چند بحرین هم در چند موقعیت تا نزدیکی دروازه بیرانوند پیش رفت اما نتوانست موقعیت خطرناکی را روی دروازه ایران ایجاد کند.

در دقیقه ۳۰ این دیدار وحید امیری پاس زیبایی را در عمق برای مهدی طارمی ارسال کرد که ضربه این بازیکن را دروازه‌بان حریف گرفت. در دقیقه ۳۱ مدافع حریف روی طارمی مرتکب خطا شد که یک کارت زرد برای بازیکن بحرین داشت و ایران صاحب یک ضربه ایستگاهی شد که توپ ایستگاهی طارمی به خط دفاعی بحرین برخورد کرد.

پیروزی شیرین ایران برابر بحرین/ زوج طلایی طلسم نبردن را شکست

وحید امیری یکی از بهترین بازیکنان ایران که روی دو گل تاثیرگذار بود

در دقیقه ۴۰ بحرینی‌ها در یکی از معدود موقعیت‌هایی که داشتند تا آستانه باز کردن دروازه بیرانوند پیش رفتند اما بازیکن حریف درون محوطه شش قدم تعادلش را از دست داد و نتوانست ضربه دقیقی به توپ بزند و بیرانوند توپ را مهار کرد.

در دقیقه ۴۵ این دیدار کنعانی زادگان که قصد داشت توپ را با تکلی بلند از زیرپای بازیکن حریف دور کند مرتکب خطا شد و از داور مسابقه کارت زرد دریافت کرد.

شروع نیمه دوم با حملات تاثیرگذارتر ایران همراه بود چرا که سامان قدوس به جای محمدی وارد زمین شد تا در مرکز زمین کمک حال هافبک‌ها برای طراحی حملات باشد. این تدبیر کادر فنی خیلی زود جواب داد و تیم ملی ایران در دقیقه ۵۴ روی حرکت وحید امیری و پاس او به طارمی پشت محوطه جریمه صاحب موقعیت شد که پاس طارمی برای سردار را شماره ۲۰ ایران به گل اول تبدیل کرد.

پیروزی شیرین ایران برابر بحرین/ زوج طلایی طلسم نبردن را شکست

سردار آزمون با زدن دو گل یکی از بهترین‌های ایران بود

در ادامه ایران فشار حملات را روی دروازه حریف حفظ کرد و همین امر سبب شد در دقیقه ۶۱ به گل دوم برسد. در این صحنه هم مهدی طارمی پاس در عمقی را برای سردار آزمون ارسال کرد که این بازیکن گل دوم را به ثمر رساند.

پس از این گل وحید امیر به دلیل مصدومیت جایش را به سعید عزت اللهی داد تا کمربند میانی ایران در فاز دفاعی محکم‌تر شود. از دقیقه ۷۰ به بعد ایران تا حدودی به لاک دفاعی رفت و این بحرین بود که سعی داشت به گل برسد.

با وجود اینکه بحرین تلاش می‌کرد خود را به دروازه ایران نزدیک کند اما این شاگردان اسکوچیچ بودند که در ضد حملات خطرناک ظاهراً شدند و به حریف اجازه ندادند به محوطه جریمه نزدیک شوند.

در دقیقه ۷۹ این دیدار مهدی ترابی که نیمه دوم به زمین آمده بود روی توپ تاثیرگذار ظاهر شد تا احمد نورالهی توپ را برای طارمی ارسال کند و او با ستون کردن بدنش مقابل مدافع بحرین به دروازه نزدیک شود و با ضربه‌ای دقیق سومین گل ایران را وارد دروازه میزبان کند.

پیروزی شیرین ایران برابر بحرین/ زوج طلایی طلسم نبردن را شکست

مهدی طارمی با دو پاس گل و یک گل از بهترین‌های تیم ملی ایران بود

در دقیقه ۸۲ ایران می‌توانست به گل چهارم دست پیدا کند اما ضربه سر سعید عزت الهی که روی ارسال علی قلی زاده به دست آمده بود از کنار دروازه به بیرون رفت تا یک موقعیت عالی برای گلزنی از دست برود.

در دقیقه ۸۸ مهدی قایدی که اواخر بازی به میدان آمده بود می‌توانست گل چهارم را برای تیم ملی ایران به ثمر برساند که ضربه او با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.

در ادامه بحرینی‌ها تلاش زیادی کردند تا بتوانند یکی از گل‌های خورده را جبران کنند اما دفاع خوب و کم اشتباه ایران اجازه این کار را نداد تا شاگردان اسکوچیچ دومین فینال حساس برای گرفتن ۱۲ امتیاز از چهار بازی را با پیروزی پشت سر بگذارند.

تیم ملی ایران با این پیروزی ۱۲ امتیازی شد و در کنار بحرین که همین تعداد امتیاز را کسب کرده است باید در دو دیدار باقی مانده به مصاف کامبوج و عراق برود تا تکلیفش برای صعود به مرحله بعدی مقدماتی جام جهانی مشخص شود. در این گروه تیم ملی عراق با ۱۴ امتیاز صدرنشین است.

کد خبر ۵۲۲۹۵۴۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *